«

»

Kvě 12

Brněnský strom roku již po 15.

Letos bude již po 15. probíhat tradiční anketa o Brněnský strom roku. Anketa každoročně probíhá s cílem zvýšit zájem veřejnosti o městskou zeleň, poukázat na její důležitost a také podpořit komunitního ducha ve městech. Letos jsme se zaměřili na stromy v menších parcích města Brna s cílem propagovat jejich lokalitu, přínos a prospěšnost pro okolí.

 

Zároveň bychom se na Vás chtěli obrátit s výzvou o nominaci Vámi vybraného stromu. Pokud víte o parku, který by si podle Vás zasloužil více pozornosti či Vám přijde významný nebo jej rádi navštěvujete, vyberte v něm strom a zasláním jeho fotografie a dalších údajů ho nominujete do ankety.

 

Z nominovaných stromů vybere odborná porota 8 finalistů, kteří postoupí do finále. Těm poté budete mít možnost poslat svůj hlas prostřednictvím webových stránek Ekologického institutu Veronica nebo ankety zveřejněné na Facebooku. U vítězného stromu proběhne v polovině června slavnostní vyhlášení formou přátelského pikniku spojeného s diskuzí s odborníkem na téma významu parků ve městech.

 

Pro nominaci nám zašlete:

  • kvalitní fotografii stromu z malého parku*
  • název parku, ve kterém se nachází
  • přibližné umístění stromu v parku
  • druh, případně i odhadované stáří a rozměry stromu

*mezi malé parky nepočítáme: Lužánky, okolí Špilberku, Kraví hora, Wilsonův les, Čertova rokle na Lesné, Stránská skála, Akátky na Vinohradech.

 

Pokud se ke stromu či parku váže nějaký příběh, který byste nám rádi sdělili, prosím, neváhejte se s námi o něj podělit. Proč nominujete zrovna strom v tomto parku nebo proč je tento park zrovna vaše oblíbené či něčím zajímavé místo a podobně.

 

Nominaci nám prosím zašlete nejpozději do 11. 5. 2017 na emailovou adresu veronica@veronica.cz.

 

Pro více informací navštivte naše webové stránky www.veronica.cz/brnensky-strom-roku nebo se podívejte na náš Facebook – Brněnský strom roku.

 

Děkujeme za Vaši nominaci a přejeme hodně štěstí Vašemu favoritovi.

 

Se srdečným pozdravem,

 

Michaela Wolná

za tým koordinátorů projektu

ZO ČSOP Veronica

Panská 9, 602 00 Brno

Brněnský strom roku 2017 - nominační plakát

O autorovi

Kateřina Žůrková

Kateřina Žůrková

Místostarostka MČ Brno-Medlánky

Email: zurkova@medlanky.brno.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *