«

»

Zář 21

Jsme Obec přátelská seniorům 2018

Odbor rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR vyhlásil soutěž „Obec přátelská rodině a seniorům 2018“.
V soutěži Obec přátelská seniorům jsme se přihlásili s projektem „Seniorské obálky“ a uspěli jsme. Získali jsme 2. místo v kategorii velikosti obce III. a získali tak dotaci 130.000.- ze státního rozpočtu na realizaci proseniorských aktivit. 
A co budeme tedy realizovat? 
V prvé řadě nachystáme „Seniorskou obálku“ tzv. I.C.E. kartu pro každého seniora v Medlánkách a to včetně obalu a připevňovacího magnetu či nálepky na lednici/dveře a to v nákladu 2000 kusů, tedy na každého se dostane.
Budeme pořádat školení k čemu obálka slouží a jak ji správně vyplnit.
Budeme pořádat kurzy, semináře a workshopy na téma zdraví a zdravého životního stylu, protože tyto bereme jako nejúčinnější prevenci akutních stavů a onemocnění populace, kde senioři jsou skupinou nejohroženější.
Budeme obálku šířit i přes žáky naší Základní školy a to tak aby ji děti pomohli svým babičkám a dědečkům vyplnit a tak jim třeba pomohli i zachránit život….
Seniorskou obálku jste již měli možnost potkat Medlánecké zpravodaji, ale díky dotaci jsme ji vylepšili a dodáme Vám ji kompletní včetně obalu. 

Můžete si o ni i napsat nebo zavolat na tyto kontakty:

zurkova@medlanky.brno.cz, 538 706 255

 

Distribuce by měla probíhat od listopadu 2018.

I.C.E. znamená In Case of Emergency, což je mezinárodně používaná zkratka pro potřeby záchranného systému. 

 

Seniorská obálka ke stažení: Seniorská obálkaNávod na vyplnění

 

O autorovi

Kateřina Žůrková

Kateřina Žůrková

Místostarostka MČ Brno-Medlánky

Email: zurkova@medlanky.brno.cz

3 komentáře

 1. Milan Sláma

  Zdravím,
  S tou seniorskou obálkou je to dobrý nápad, i když mám všechny své problémy mimo léků uloženy v „Záchrance“.
  ALE
  Jsem Medlanecký rodák – je mi už 70 a ne všechno už sám doma zvládám. Ano, mám sestru a par přátel, co mi pomáhá.
  Chci se zeptat – plánuje nějaké uskupení výstavou Domu s pečovatelskou službou pro starousedliky, aby nemuseli měnit působiště ?
  Jistě vím, že nejsem sám a před časem se i nějaký projekt nabízel.
  Co na to současná radnice ? Mysli na starší rodáky ?
  Díky.
  Milan Sláma

 2. Milan Sláma

  Mám ale paní místostarostko ještě jeden dotaz.
  Blíží se termín voleb, já jsem celé září na léčení v Mariánkách a vůbec nemám přehled o tom, JAKÉ STRANY A USKUPENÉ MAJÍ PROGRAM.
  Seznam kandidátů jsem si sice vygooglil, ale o jejich programu – v mém případě mi jde hlavně o to, jestli mají nějaký rozumná prohrál pro seniory – např. Dům s pečovatelskou službou, aby na stáří nemuseli měnit působiště.
  Děkuji.

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den, se seniorskou problematikou intenzivně pracujeme. Stávající koalice již zahájila kroky k možnému vybudování DPS pro medlánecké, i když to nebude snadná a rychlá cesta, je to ale reálné.
   Program OPM najdete zde: http://obcanepromedlanky.cz/medlaneckapolitika/volebni-program-2018/ a k těmto krokům se v něm i zavazujeme.
   Nicméně se nezaměřujeme jen toto jediné opatření, ale věnujeme se seniorské politice komplexně. Společnost stárne a potřeby dříve narozených budou jen přibývat. Je tedy nutné věnovat se i rozvoji sociálních služeb v této oblasti, rozšíření nabídky domácí péče a také pomoci přizpůsobovat domovy a životné prostředí seniorům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *