«

»

Zář 05

Na podzim dostanou občané Medlánek nové černé odpadové nádoby

Na začátku listopadu vymění společnost SAKO Brno v městské části Medlánky všechny popelnice na směsný komunální odpad za nové. Od této doby bude zároveň svoz odpadu v této oblasti zajišťovat vlastními silami. Doposud byla část sběrných nádob vyvážena smluvní společností, které k tomuto datu končí subdodavatelská smlouva.

Odpadové nádoby budou vyměňovány vždy ve svozový den v období od 1. do 14. listopadu. To znamená, že v den, kdy je nádoba na odpad vyvážena, bude současně vyměněna za novou. Další svoz odpadu bude probíhat beze změn podle stávajícího harmonogramu. V některých lokalitách s velkým množstvím malých popelnic na jednom stanovišti dojde při výměně ke snížení počtu, tak aby objem zůstal zachován, to znamená, že např. 2 ks popelnic o objemu 120 l budou vyměněny za 1 ks nádoby o objemu 240 l, výhodou bude snížení počtu popelnic ve městě a jednodušší manipulace při svozu a výsypu nádob.

Pokud mají vlastníci a správci nemovitostí odpadové nádoby jakkoliv uzamčené (např. uvnitř domu, přístřešcích, klecích atd.) a sami je před vývozem odpadu nevytahují před dům, je nutné, aby přinesli kopii klíče do 20. 10. 2017 na úřad městské části Brno-Medlánky. Klíč musí být označený ulicí a číslem popisným. Tento postup umožní bezproblémovou výměnu odpadových nádob a jejich následné vyvážení.

Kromě Medlánek se tato změna bude týkat i Žabovřesek, Ořešína, Ivanovic, Komína, Stránic, Ponavy, Jehnic, Mokré hory, Sadové, Obřan, Soběšic a Útěchova. SAKO tak postupuje podle plánu, kdy již na jaře převzalo mimo vlastního svozu i svoz odpadu z 10 tisíc sběrných nádob v 8 městských částech a pořídilo 410 nových kontejnerů na sklo. „Od listopadu budeme nově svážet odpad z dalších 12 tisíc popelnic, což nám umožní lépe řídit kvalitu služeb pro občany, efektivněji využívat stávající vozový park, provozní i administrativní pracovníky a tím snížit náklady na tuto službu,“ vysvětlil ředitel společnosti SAKO Ing. Karel Jelínek.

Ve všech uvedených lokalitách dostanou lidé leták s informací o chystaných změnách do poštovních schránek.

Ing. Alena Procházková, SAKO Brno, a.s.

O autorovi

Simona Magdová

Simona Magdová

Úsek samosprávných činností a agendy účetnictví
Statutární město Brno
Městská část Brno-Medlánky
Email: magdova@medlanky.brno.cz

6 komentářů

Skip to comment form

 1. Pavel

  Dobrý den. Nebude v (Nových) Medlánkách k dispozici i kontejner na použitý olej z kuchyně? Třeba kolem Vánoc, kdy (skoro) každý smaží rybu by se to hodilo.
  Pavel

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den,
   tento kontejner je přístupný v ekodvoře a o umístění do volného prostoru jsme zatím neuvažovali. Dáme Váš podnět na Odbor životního prostředí, zda by vůbec byli schopni takovou komoditu svážet z volného terénu.

 2. Jarmila Konopásková

  Dobrý den,
  otevřená část potoka mezi obytnými domy Rysova-V Újezdech je nehezky zarostlá orobincem. Ten je nyní celý hnědý, zahnívá a přepadává k cestě. Ale ani okolo této pěšiny není posekaná tráva. Také firma PODA provádějící na konci léta výkopy pro uložení kabelů si nepočínala právě sofistikovaně, neboť trávník za domy Rysova 2 a Rysova 2a je dost poničený.
  Chci se zeptat, zda ÚMČ Medlánky neopomene při nejbližším termínu provést úpravy tohoto stavu zeleně (zejména ten orobinec). Ráda bych měla pocit, že se tomuto místu bude věnovat stejná péče jako jiným místům v Medlánkách.

  Děkuji a očekávám Vaši odpověď.

  S pozdravem

  Jarmila Konopásková
  Rysova 2

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den,
   koryto mají ve správě Lesy města Brna, vyzveme je k likvidaci orobince.
   Firma PODA ještě nepředala území na kterém kopala vedení svých sítí a má soupis všech špatně provedených uvedení do původního stavu, která musí napravit než od nich území převezmeme zpět a to provedeme až po prvním pokosu na jaře, až bude zřejmé, že tráva byla řádně oseta a vzešla.

 3. Lenka

  Dobry den,
  chtela bych se zeptat jestli neuvazujete o rozsireni poctu komposteru, pripadne popelnic na bioodpad?
  Dekuji

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den, uvažujeme, již jednám s Magistrátem města Brna, jak situaci nejlépe ošetřit, protože zájem o kompostování je veliký oproti kapacitám, které kompostéry nabízí. Budeme Vás informovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *