«

»

Zář 05

Na podzim dostanou občané Medlánek nové černé odpadové nádoby

Na začátku listopadu vymění společnost SAKO Brno v městské části Medlánky všechny popelnice na směsný komunální odpad za nové. Od této doby bude zároveň svoz odpadu v této oblasti zajišťovat vlastními silami. Doposud byla část sběrných nádob vyvážena smluvní společností, které k tomuto datu končí subdodavatelská smlouva.

Odpadové nádoby budou vyměňovány vždy ve svozový den v období od 1. do 14. listopadu. To znamená, že v den, kdy je nádoba na odpad vyvážena, bude současně vyměněna za novou. Další svoz odpadu bude probíhat beze změn podle stávajícího harmonogramu. V některých lokalitách s velkým množstvím malých popelnic na jednom stanovišti dojde při výměně ke snížení počtu, tak aby objem zůstal zachován, to znamená, že např. 2 ks popelnic o objemu 120 l budou vyměněny za 1 ks nádoby o objemu 240 l, výhodou bude snížení počtu popelnic ve městě a jednodušší manipulace při svozu a výsypu nádob.

Pokud mají vlastníci a správci nemovitostí odpadové nádoby jakkoliv uzamčené (např. uvnitř domu, přístřešcích, klecích atd.) a sami je před vývozem odpadu nevytahují před dům, je nutné, aby přinesli kopii klíče do 20. 10. 2017 na úřad městské části Brno-Medlánky. Klíč musí být označený ulicí a číslem popisným. Tento postup umožní bezproblémovou výměnu odpadových nádob a jejich následné vyvážení.

Kromě Medlánek se tato změna bude týkat i Žabovřesek, Ořešína, Ivanovic, Komína, Stránic, Ponavy, Jehnic, Mokré hory, Sadové, Obřan, Soběšic a Útěchova. SAKO tak postupuje podle plánu, kdy již na jaře převzalo mimo vlastního svozu i svoz odpadu z 10 tisíc sběrných nádob v 8 městských částech a pořídilo 410 nových kontejnerů na sklo. „Od listopadu budeme nově svážet odpad z dalších 12 tisíc popelnic, což nám umožní lépe řídit kvalitu služeb pro občany, efektivněji využívat stávající vozový park, provozní i administrativní pracovníky a tím snížit náklady na tuto službu,“ vysvětlil ředitel společnosti SAKO Ing. Karel Jelínek.

Ve všech uvedených lokalitách dostanou lidé leták s informací o chystaných změnách do poštovních schránek.

Ing. Alena Procházková, SAKO Brno, a.s.

O autorovi

Simona Magdová

Simona Magdová

Úsek samosprávných činností a agendy účetnictví
Statutární město Brno
Městská část Brno-Medlánky
Email: magdova@medlanky.brno.cz

2 komentáře

 1. Pavel

  Dobrý den. Nebude v (Nových) Medlánkách k dispozici i kontejner na použitý olej z kuchyně? Třeba kolem Vánoc, kdy (skoro) každý smaží rybu by se to hodilo.
  Pavel

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den,
   tento kontejner je přístupný v ekodvoře a o umístění do volného prostoru jsme zatím neuvažovali. Dáme Váš podnět na Odbor životního prostředí, zda by vůbec byli schopni takovou komoditu svážet z volného terénu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *