«

»

Srp 17

Oslavte 200 let Moravského zemského muzea

Moravské zemské muzeum si v tomto roce připomíná 200 let své existence. Toto významné jubileum oslaví 9. září na Zelném trhu a v Biskupském dvoře v Brně. Na tento den je pro návštěvníky připraven bohatý program, který začíná ve 13:00.

 

Na Zelném trhu se představí odborná oddělení muzea, která vám interaktivní a zábavou formou přiblíží svoji práci a na své si přijdou děti i dospělí. Připraveno je malé archeologické naleziště, keramická dílna, výroba afrických masek, rýžování zlata, hudební opisovačská dílna. Vyzkoušíte si divadelní kostýmy a rekvizity, ve kterých se můžete přímo vyfotit. Seznámíte se s odchytem ptáků, prohlédnete si štíra nebo kudlanku. Vyzkoušíte si výrobu tradičních srdcí k jízdě králů, nebo si zkusíte vyrazit vlastní minci. Děti se zapojí do soutěže Dětského muzea o zajímavé ceny.

 

Během odpoledne se o hudební doprovod postará Big Band Mr. Swing, rocková skupina Tibet a Horňácká cimbálová muzika Petra Galečky.

 

V přilehlém Dietrichsteinském paláci je v předpremiéře zpřístupněna nová stálá expozice Středoevropská křižovatka: Morava ve 20. století, která představuje novodobé dějiny Moravy. Počátky muzea mapuje výstava Chvála sběratelství: 200 let služby moravské kultuře a vědě. Tato výstava Vás přenese o 200 let zpět, do počátků muzejnictví.

 

Památník Leoše Janáčka ožije klavírním vystoupením Patrika Červáka, v Paláci šlechtičen vystoupí Slovácký krúžek a v Pavilonu Athropos je připravena prapůvodní hudba a zvukomalba hraná na pravěké nástroje Davidem Synákem a Petrem Cenkem.

 

V tento den je do všech objektů MZM volný vstup.

O autorovi

Simona Magdová

Simona Magdová

Úsek samosprávných činností a agendy účetnictví
Statutární město Brno
Městská část Brno-Medlánky
Email: magdova@medlanky.brno.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *