«

»

Srp 07

Senioři animují

Univerzitní kino Scala s Nadačním fondem Avast nabízí prostřednictvím svého Studia kurzy animace pro domovy seniorů i jiná seniorská zařízení.  Kurzy vedou odborné lektorky, ale individuálními pomocníky, mentory, jsou i děti, které už ve Studiu absolvovaly kurz Malá škola animace. Předávají seniorům své zkušenosti s animací i počítačovou technikou a pomáhají jim vytvořit jejich první autorský krátký film.

První, vlastně zkušební kurz se uskutečnil v pondělí 24. 7. a setkal se ze strany seniorů s až nečekaným nadšením. Televize Barrandov o našem projektu natočila reportáž, která byla odvysílána v hlavních televizních novinách Naše zprávy.

Na reportáž se můžete podívat v archivu televize Barrandov, facebookovém profilu Univerzitního kina Scala a Studia Scala.

Senioři jsou zvyklí na různé tvořivé výtvarné dílny, dnešní seniorské domy je mají ve standardní nabídce, ale ve spojení s technikou a dětmi, které osobně každému ze seniorů pomáhaly, to bylo pro ně naprosto výjimečné a neočekávaně veselé dopoledne.  My jsme zase byli překvapení, s jakým opravdovým zaujetím jsme se setkali a kolik titěrné práce a času senioři filmům věnovali. Mnozí z nich projevili úžasný výtvarný talent, společná práce s loutkami byla naprosto úžasná pro všechny. Bylo to až dojemné, když jsem se tak dívala na ty naše děti v rolích učitelů.“ říká organizátorka kurzů ze Studia Scala Ola Uchytilová.

Další z kurzů se konal 26. 7., a to s účastí brněnského výtvarníka Pavla Čecha.

Výsledné filmy se budou promítat pro účastníky i jejich rodiny na slavnostním ukončení kurzu, autoři svá díla dostanou na DVD a ty nejlepší z nich chce Univerzitní kino Scala zařadit do vysílacího programu jako předfilmy.

Dílny se budou konat až do listopadu a díky Nadačnímu fondu Avast jsou nabízeny zdarma.

Setkali jsme se s velkým zájmem veřejnosti. Proto bychom rádi zrealizovali kurzy pro seniory přímo ve Scale. Nyní jsme se zaměřili na uskutečnění, zejména zajištěním finančních prostředků. Věřím, že kurzy budou zrealizovány a spousta seniorů si vytvoří své vlastní animátorské dílo.“ dodává organizátorka kurzů ze Studia Scala Ola Uchytilová.

Zájemci se mohou přihlásit na e-mail: animace@kinoscala.cz nebo telefonním čísle 602 591 098, kde získají i podrobnosti o projektu.

O autorovi

Klára Drápalová

Klára Drápalová

Organizační referent

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *