«

»

Led 15

Vyzvedněte si seniorskou obálku pro záchranu života

Vyzvedněte si seniorskou obálku pro záchranu života

 

Co je seniorská obálka shrnuje tato reportáž české televize. 

Od 7. 12. 2018 si můžete na ÚMČ Brno-Medlánky vyzvednout nebo si nechat doručit takzvanou seniorskou obálku. Tato I.C.E. karta slouží záchrannému systému nejen Jihomoravského kraje pro rychlé získání informací o pacientovi, kterého vyzvedávají v ohrožení života přímo u něj doma. Do obálky vyplníte, jaké berete léky, jaké máte alergie a nemoci a další informace, jako kontakty na své blízké. Obálku umístíte na lednici díky silnému magnetu nebo nalepíte lepkou na vstupní dveře, kde ji budou záchranáři automaticky hledat. Obálku můžete také označit piktogramy invalidů, sluchově nebo zrakově postižených, čímž se záchranné složky rychle zorientují, jakého pacienta mají před sebou.

Obálku doporučujeme všem seniorům a osaměle žijícím lidem, u kterých je někdy těžké rychle identifikovat všechna rizika, která by mohla záchranným složkám ztížit záchranu života při zásahu. Obálku můžete vyzvednout jak pro sebe, tak pro své blízké  nebo sousedy a pomoci jim ji vyplnit.

Obálku si můžete vyzvednout na ÚMČ Brno-Medlánky, Hudcova 7, na podatelně a sekretariátu v úředních hodinách a v Knihovně Jiřího Mahena v SC Sýpka, Kytnerova 1a. Nebo nám dejte vědět a my Vám ji doručíme až do schránky, a to včetně obálky s lepící a magnetickou páskou pro připevnění na dveře nebo lednici.

Zájemci o obálku volejte 538 706 255 nebo pište na zurkova@medlanky.brno.cz.

O autorovi

Kateřina Žůrková

Kateřina Žůrková

Místostarostka MČ Brno-Medlánky

Email: zurkova@medlanky.brno.cz

2 komentáře

 1. Jarmila Konopásková

  Dobrý den,

  chtěla bych upozornit na nedostatečné ošetření chodníků. Chodník k autobusové zastávce kolem malého parkoviště podél vývěsek byl dnes ráno jeden led. Totéž platí o sice od sněhu očištěné chodníky v medláneckém parku, avšak nejsou posypané.

  Prosím, aby v zájmu obyvatel naší městské části, zejména v tomto ročním období, bylo prováděno nejen shrabování sněhu, ale i důslednější posyp.

  Děkuji.

  Jarmila Konopásková

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den, zřídíme nápravu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *