↑ Zpět na Samospráva

Audit familyfriendlycommunity

Všichni občané se mohou zapojit do auditu pro-rodinného klimatu v naší městské části

 

Naší městské části a jejím představitelům záleží na tom, aby se rodiny u nás dobře cítily, aby se jim zde dobře žilo. Zajímají nás občané všech věkových kategorií, zajímají nás potřeby těch, kteří žijí sami, těch, kteří se starají nebo v budoucnosti budou starat o někoho blízkého.

 

Proto se naše obec zapojuje do „auditu familyfriendlycommunity“, jehož cílem je podpořit pro-rodinné klima v naší městské části, klima, které je přátelské rodině, které podpoří budování vztahů v rodinách a mezigenerační dialog. V neposlední řadě máme zájem na intenzivní komunikaci o tomto tématu s Vámi, občany naší městské části, a chceme naslouchat Vašim potřebám.

 

Každý bude mít možnost se zapojit se svými náměty a nápady. Proto chceme oslovit všechny občany od nejmladší po nejstarší generaci. Věříme, že naší nabídky na spolupráci využijete.

 

Jaké jsou výhody auditu?

Nejedná se o auditní proces, jak jej známe z firemního prostředí. Nepůjde o přísné posuzování, nakolik jsou naplňovány normy a kritéria. Hlavním cílem je motivace Vás občanů, abyste měli zájem zasahovat do dění v obci a využili všech existujících možností. Slovo audit vychází z latinského audire, což je slyšet, naslouchat, konzultace.

 

Co je možné od auditu očekávat?

Dialog, diskuzi, naslouchání ze strany městské části, přípravu opatření, které podpoří pro-rodinné klima, realizaci plánů, které budou prospěšné rodinám.

 

Kde se audit vzal?

Audit je realizován od roku 2006 v Rakousku. Doslovný český překlad používaného anglického názvu je „audit rodině-přátelská-obec“, audit, který pomáhá vytvářet přívětivé prostředí pro rodiny. Licenci k auditu převzal od rakouského vlastníka licence Jihomoravský kraj, který je od roku 2015 národním realizátorem auditu. Hlavní výhodou licence je možnost používat odzkoušené a zavedené know-how.

 

Proč má audit anglický název?

Používat originální anglický název auditu je závazné, protože se jedná o mezinárodní značku. Jsme však přesvědčeni, že se s auditním procesem v naší městské části natolik seznámíte, že budete vnímat především možnosti, které nabízí. A k nim patří i to, že se staneme součástí sítě obcí u nás i v zahraničí, které si váží rodiny jako aktivního činitele své prosperity a rozvoje.

 

Dohodu o cílech si můžete stáhnout ZDE:  Dohoda o cílech.

 

A jaké cíle jsme si stanovili?

 

 1. Dopolední klub pro nastávající maminky a maminky s dětmi do 1 roku
 2. Podpora již běžících aktivit, které v městské části Brno-Medlánky jsou, a to jak obecních, tak i aktivit třetích stran – PRŮBĚŽNE
 3. Rozvoj a údržba dětských hřišť – PRŮBĚŽNĚ
 4. Aktivní propagace služeb města Brna pro rodiny s kojencem a malými dětmi na úrovni městské části
 5. Zřízení Family pointu v městské části – HOTOVO
 6. Kurzy zaměřené na počítačovou a jazykovou gramotnost rodičů využitelnou pro návrat do zaměstnání
 7. Krátkodobé semináře na téma zdraví dětí
 8. Přednášky na téma „Jak na pohovor do zaměstnání“
 9. Vybudování multifunkčního hřiště pro větší děti – V REALIZACI
 10. Zvýšit informovanost obyvatel o možnostech brněnských sportovišť
 11. Nalézt a zajistit zástupce občanů ve věku 50-60 let
 12. Aktivně prosazovat budování domovů pro seniory ve městě Brně – PRŮBĚŽNĚ
 13. Pořádání kurzů první pomoci pro všechny věkové kategorie
 14. Veřejně dostupný internet
 15. Knihovna – HOTOVO
 16. Podpora cyklostezek – PRŮBĚŽNĚ

 

O jejich plnění Vás budeme průběžně informovat.

 

Informace Vám může poskytnout místostarostka Kateřina Žůrková, tel.: 538 706 277, zurkova@medlanky.brno.cz, které se je možno hlásit i jako zájemce o účast v projektu.

 

rpjm-horizontalni-logo-color

logo-audit-ffc

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *