Cityvizor – rozpočet na jedno kliknutí

MČ Brno-Medlánky zobrazuje svoje hospodaření nově v aplikaci Cityvizor od Otevřených měst

 

 

Městská část Brno-Medlánky udělala další krok směrem k větší transparentnosti svého hospodaření. Ve středu 14.7. začala pomocí aplikace Cityvizor od neziskové organizace Otevřená města zobrazovat svůj rozpočet přehledně a na jednom místě.

 

Naším dlouhodobým cílem je aktivní komunikace směrem k občanům Medlánek. Mezi tuto komunikaci určitě patří i informace o hospodaření městské části. Od dnešního dne se tak mohou naši občané rychle, přehledně a jednoduše dozvědět, kam veřejné peníze směřuji na pár kliknutí. Jsem ráda, že se nám podařilo společně s týmem Otevřených měst tuto aktivitu realizovat a věřím, že Cityvizor pomůže dále posílit důvěru občanů v transparentní chod naší městské části,“ říká místostarostka Medlánek Kateřina Žurková.

 

Na hospodaření MČ Brno – Medlánky pomocí aplikace Cityvizor za rok 2021 se můžete podívat na na tomto odkazu: cityvizor.cz/brnomedlanky. Aplikace Cityvizor je pro všechny, které zajímá hospodaření obcí v ČR – pro občany, zastupitele, pracovníky obce i novináře. Přináší přehlednou vizualizaci rozpočtu obce s detailními daty, která jsou získávána přímo z jejích účetních systémů a následně zobrazována přehledně, srozumitelně a v souvislostech.