«

»

Bře 21

Databáze dobrovolníků

Milí dobrovolníci,

dovolte mi, abych Vám touto cestou moc poděkoval za Váš zájem o pomoc potřebným. Za pomoc, kterou nabízíte a mnozí z Vás už i děláte. Ačkoli jsem teď neměl čas Vás všechny osobně kontaktovat, vytváříme z Vašich nabídek databázi a v případě potřeby budeme ze srdce rádi, že se na Vás budeme moci obrátit.

Pokud víme, jsou aktuálně všichni senioři v Medlánkách zabezpečení. Děje se tak zejména prostřednictvím rodin, sousedské výpomoci, standartních sociálních a zdravotnických služeb nebo prostřednictvím městem zřízené pomoci skrze Linku pomoci seniorům 800 140 800. Máme ale obavu, že zejména s přibývající dobou trvání mimořádných opatření bude docházet k „únavě materiálu“ a budeme se na Vás s prosbami o konkrétní pomoc obracet.

Prozatím bychom od Vás nejvíce potřebovali pomoc ve věci kontaktování seniorů, aby věděli, že je pro ně připravena pomoc na různých úrovních a aktuálně zejména, že jim v případě potřeby doručíme roušky až domů.

Abychom k tomu všichni přistupovali s klidem a realisticky, dva dny stará informace je, že v Brně se ví o 25 nakažených. Moc dobře víme, že to neodpovídá přesně realitě a nakažených je určitě víc (možná i násobně víc), nicméně je potřeba lidi i trošku uklidňovat, že nejsme všichni v ohrožení života, když třeba půjdeme vynést koš a dodržíme při tom a po návratu domů všechna nezbytná hygienická opatření.

Moc si Vážíme, že nabízíte pomocnou ruku. Doufejme, že ji nebude třeba.

Srdečně a s úctou

Michal Marek, starosta MČ Brno-Medlánky

O autorovi

JUDr. Michal Marek

JUDr. Michal Marek

Starosta MČ Brno-Medlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *