«

»

Bleskově

Dotace na roční předplatní jízdenku MHD od 1. 1. 2017

Dotace na roční předplatní jízdenku MHD od 1. 1. 2017

Za účelem podpory a motivace obyvatel k environmentálně příznivému dopravnímu chování na území statutárního města Brna a zvýšení zájmu o využívání veřejné hromadné dopravy na úkor individuální automobilové dopravy se statutární město Brno rozhodlo poskytovat dotace z rozpočtu města formou příspěvku na zakoupení elektronické základní nepřenosné roční předplatní jízdenky MHD pro zóny 100 a 101.

Dotace bude poskytována formou příspěvku na zakoupení roční předplatní základní nepřenosné jízdenky pro zóny 100 + 101 v elektronické formě.

Tuto elektronickou jízdenku bude možné zakoupit od ledna 2017 v nově zřízeném e-shopu DPMB – www.brnopas.cz (prostřednictvím modulu Předplatní jízdenka), který je součástí připravovaného projektu elektronického odbavování cestujících.

Dopravní podnik zřídí na Novobranské 18 kontaktní pracoviště, kde pomůže a poradí zákazníkům při zřízení účtu a registraci. Výše dotace na jednoho žadatele byla určena částkou 1.425 Kč za období jednoho roku. Tato částka bude po kontrole splnění všech podmínek dotačního rogramu žadatelem převedena žadateli bezhotovostně na účet, který uvede v žádosti. Žádost o dotaci je nutno podat nejpozději do 60 dnů ode dne zakoupení elektronické základní nepřenosné roční předplatní jízdenky pro zóny 100 a 101. Žadatel může v jednom kalendářním roce podat maximálně jednu žádost.

www.dpmb.cz

1 komentář

  1. Jarda

    Dobrý den, dnes jsem se ve zpravodaji dočetl o tom, že medlánecká Rada požádala DPMB o rozšíření provozu linky 65. Sice jsem bytostně přesvědčen o tom, že současná frekvence je plně dostačující, a pokud je potřeba něco změnit tak stačí nasadit větší autobusy v ranní špičce, ale budiž pokud uvažujete o posunutí časů, tak na vás důrazně apeluji, aby linka jezdila striktně max. do 20:00 hod. ve všední dny. Po 20:00 je již v lokalitě sídliště poměrně významný klid! A klid a kvalita života většiny obyvatel sídliště by logicky měla být důležitější než pohodlnost několika pasažérů večerních spojů. O víkendu si asi dokážu představit sobotu dopoledne, ale stejně mi to spíše připadá zbytečné. Dojít na zastávku před úřad na 41 nebo 71 není žádný nadlický výkon. A v neděli ať je na sídlišti bez výjimky klid!!! Děkuji. Zatím klidný a konstruktivní občan Medlánek Jarda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *