«

»

Bře 11

Hledáme provozovatele výletního místa

Rada MČ Brno-Medlánky schválila záměr pronájmu části pozemku p.č. 1353 o rozloze 4.297m2 v k.ú. Medlánky

 

Jedná se o pozemek U Perglu u lesa u polní cesty v prodloužení ulice Vycházkové.

 

Závaznou podmínkou pronájmu pozemku je vybudování výletního místa pro rodiny s dětmi v místě. Nájemné bude stanoveno symbolické dohodou a to na dobu 15ti let.

 

Nájemce bude vybrán na základě závazného návrhu výletního místa. Pronajímatel vybere projekt s nejzajímavějším záměrem a nejširším množstvím atrakcí. Součástí projektu by ideálně mělo být občerstvovací stanoviště, hrací plocha pro děti s prvky ve stylu celého místa, případně i zvířecí farma a podobné speciální atrakce.

Na místě je možnost vybudování elektrického připojení a možnost využití studny.

 

Více informací získáte a Vaše záměry posílejte písemně na ÚMČ Brno-Medlánky, Hudcova 7, 621 00 Brno nebo na mail zurkova@medlanky.brno.cz.

 

Uzávěrka je 15. 5. 2015. 

Pozemek

O autorovi

Kateřina Žůrková

Kateřina Žůrková

Místostarostka MČ Brno-Medlánky

Email: zurkova@medlanky.brno.cz

8 komentářů

Skip to comment form

 1. jt

  bylo by fajn, kdyby na takovém místě nebyla povolena hlasitější hudba, aby byl zachován klidný ráz rekreační oblasti. Odstrašujícím příkladem budiž mariánské údolí, kde je občas hudba rozléhá široko daleko, plaší zvěř, ruší večerní i noční klid na mnoho km daleko.

 2. Kateřina Žůrková
  Kateřina Žůrková

  Dobrý den, s hlasitou hudební produkcí v daném místě vůbec nepočítáme. Máme na mysli spíše něco jako farmu zvířat s možností krmení apod.

 3. Stavinohová

  Dobrý den, cituji:“Pronajímatel vybere projekt s nejzajímavějším záměrem a nejširším množstvím atrakcí. Součástí projektu by ideálně mělo být občerstvovací stanoviště, hrací plocha pro děti s prvky ve stylu celého místa…“

  – Ano, dnes si děti nedokáží hrát v lese, s klacíky, pařezy, kamínky, musí mít ATRAKCE, bez nadsázky řečeno – fosforeskující uječený blázinec. Jejich fantazie umřela, nejsou v jejich hlavičkách víly, skřítci, princezny. Existuje jen rychlovlak který se žene a strhává s sebou i rodiče a všechny….
  Dříve jsem na toto místo chodila, protože tam tekl slabý proud studánky, která byla moc chutná. Skýtala mi milé osvěžení na mém putování těmito končinami.
  Ocenila bych, kdyby město opravilo pouze tu kamennou desku s „trubkou“, odkud pramen tekl do korýtka.
  Není třeba dělat další lunaparky, těch je na jižní straně města dost. Medlánky jsou tiché panenské místo, kam má člověk chodit za odpočinkem….Zavedení elektřiny také nepovažuji za nutné. Sarkasticky se zeptám – neuvažujete také o wi-fi pokrytí? S pozdravem, S.

 4. JUDr. Michal Marek
  JUDr. Michal Marek

  Dobrý den, paní Stavinohová,
  nevykládejte si prosím slovo atrakce jen jako „pouťové atrakce“. Z toho, co píšete, mám za to, že se naše záměry ve výsledku příliš neliší. Uvedenou formulací jsme měli na mysli zvýšení atraktivity místa tak, aby se mohlo stát výletním místem pro rodiny s dětmi. A nejen pro ně. Sami se necháme rádi překvapit někým, kdo má možná více invence než my, a jehož projekt nás osloví. Umím si představit mini farmu s domácími zvířátky, umím si představit vzdělávací instalace o přírodě, jak je tomu v okolí tzv. Jezírka mezi Soběšicemi a Utěchovem. Rádi se necháme překvapit. Zatím se zdá, že potenciální zájemci, jimž byla naše výzva především směrována, tento náš záměr pochopili. Dosud jsme byli oslovení např. Masarykovou univerzitou, která konkrétní nabídku spolupráce připravuje. A také jedním místním obyvatelem, který předestřel velmi hezkou úpravu daného místa za účelem komunitního setkávání s permakulturní zahradou a dalšími instalacemi v ryze přírodním stylu. Samozřejmě je také možné, že nás žádný projekt nezaujme natolik, abychom se nakonec na jeho realizaci dohodli. O pozemek je ale nutné pečovat, což s sebou nese nemalé náklady. Uvítali bychom tedy, kdybychom péči o něj mohli předat někomu, kdo by naše okolí žádoucím způsobem dále zvelebil.
  Pokud jde o vámi zmiňovanou studánku, ta se nachází o několik set metrů dál. Zvýšení jejího průtoku jsme začali ve spolupráci s klubem turistů řešit asi před dvěma lety. Řešením je snížení místa jejího výtoku, což představuje posunutí kamenného prameniště o několik desítek metrů níže po svahu, což s sebou přináší značné zemní práce a s tím spojené náklady. Přizvaní odborníci nás navíc upozornili, že hladina spodní vody se v daném místě za poslední léta významně snížila a původního průtoku zřejmě dosáhnout již nelze.
  Snad vás má odpověď uspokojila. Přeji vám i do budoucna příjemné vycházky po Medlánkách a jejich okolí.
  Michal Marek, starosta

 5. Milan

  Zdravím a reaguju na oba příspěvky.

  Co třeba něco ve stynu Vodního parku ve Vídni…?
  Nejdou vkládat fotky, tak přikládám odkaz na můj FB.
  Milan Sláma

  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.191643320879940.47025.190892150955057&type=3

 6. Kateřina Žůrková
  Kateřina Žůrková

  To je moc pěkné, ale v daném místě by byl s udržením takového vodního zdroje problém. Nicméně děkujeme za tip.

 7. Dominik

  Dobrý den,
  myslím ,že pozemek ,, Studánka v Perglu,, by měl zůstat volný .
  Je to krásné místo i bez nějakých hloupích ,,úprav,,.
  A že nemá využití? Ale má ,chodí sem tak 25-50 lidí denně.Pejskaři , turisté,občané….
  Ale to někdo jako Vy ,nemůže vědět .Vy sedíte celí den v kanceláři ,tak to nemůžete vědět.Tím vás nechci urazit ,ale řekněte – Vstatene někdy z židle a jdete na Pergl?Pešky?No ,to asi ne .
  D.P.

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den,
   myslím, že nám dost křivdíte. Nicméně, úprava vybudování stromové kaple jistě této rekreační funkci spíše napomůže než, že by ji tlumila. Záměr, na který reagujete, je z roku 2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *