«

»

Bleskově

Hody

Hody!!! NEJVĚTŠÍ HODY V BRNĚ A OKOLÍ, tedy tradiční Medlánecké svatováclavské hodové slavnosti, dnes začínají. Máme se čím pochlubit: naší skvělou chasou 56 stárek a stárků rozdělených v chase do sedmi kolon, přes 150 krojovaných dětí, krojované paňmámy.
Doba nám nepřeje, ale právě kvůli našim krojovaným a pro potěchu našich tradičních návštěvníků jsme se rozhodli udělat taková opatření, aby mohly hody bezpečně proběhnout.
Na vědomost se tedy dává, že počet účastníků hodů bude omezen v souladu s příslušnými opatřeními na 1.000 osob. Přijďte včas, ať se dostanete dovnitř. V pátek, v sobotu i v neděli bude areál hodů otevřený a přístupný pro všechny zdarma. Jedinou výjimkou bude sobotní večerní zábava, na kterou budeme vybírat vstupné 100 Kč. To s sebou nese jednu organizační nepříjemnost, že po odpoledním pásmu besed a předání hodového práva budeme muset areál na krátko vyklidit, abychom mohli vstupné vybírat. Předem se omlouvám za nepohodlí s tím spojené, ale je to daň za to, abychom byli schopni hody vůbec uspořádat. Snad se setkáme s Vaším pochopením. Druhé a snad poslední zásadnější omezení spočívá ve zkrácení hodové zábavy pouze do půlnoci. Snažíme se tím předcházet zbytečným rizikům. Tyto změny jsou zaznamenány v programu.
Samozřejmě víme, v jaké situaci hody organizujeme. Aktuální číslo 400 nakažených na celé Brno naštěstí není nijak závratné, ale i tak je na místě maximum opatrnosti a ohleduplnosti, o kterou všechny případné návštěvníky prosím. Z naší strany jsme udělali co bylo v našich silách a co jsme uměli. Hodně nám pomáhá skutečnost, že se hody konají venku v parku. Mokrá varianta na Sýpce by letos možná nebyla. Díky tomu budou sice letošní hody jiné, ale BUDOU!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *