«

»

Zář 10

Kozy v Zámeckém parku

Ode dneška můžete vidět za ohradou v lesoparkové části Zámeckého parku kozy, která nám pomáhají udržovat kopeček novým způsobem a to popásáním náletů a travin.

Prosíme nekrmit, nepoškozovat ohradu, jen obdivovat.

Dbejte upozornění na oplocení .

Děkujeme.

 

O autorovi

Kateřina Žůrková

Kateřina Žůrková

Místostarostka MČ Brno-Medlánky

Email: zurkova@medlanky.brno.cz

4 komentáře

Skip to comment form

 1. Mar. N.

  Nápad je to skvělý, zvířátka mají už teď úspěch, i když my jsme na ně štěstí ještě neměli. Ale nelíbí se mi technické řešení plotu, konkrétně blízkost ohradníkových kabelů u kovového plotu. Za tu krátkou chvíli, co je to v provozu, jsem slyšela už o dvou dětech, které se toho, i přes dozor rodičů, stejně dotkly a nebylo to nic příjemného. Za všechny maminky, děkuji předem za vyjádření. M.N.

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den, ohradník je dle normy a zcela bezpečný. Je opravdu na rodičích, aby si své děti pohlídali stejně jako u ohradníků ve volné krajině. Děkujeme za pochopení.

 2. Jiri Kucera

  Pani Zurkova,

  Par dotazu:

  – kdo je majitelem zminenych koz ci kdo je za ne zdpovedny?
  – kde jsou kozy dnes?
  – existuje nejaky koncept udrzeni zelene na kopecku – kozy uz ted sezraly lyko na vetsine mladsi kerove vegetace.

  Dekuji za odpoved – v pricipu nic proti vysazeni koz, je to zajimava atrakce. Jen jestli je promyslena i co do dusledku.

  Zdravim,

  Jiri Kucera

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den,

   kozy jsou momentálně u majitele a do oblasti se vrátí asi během týdne. Majitelem koz je firma, která zároveň provádí údržby parku. Celý park má nastaven koncept údržby zeleně a to po jednotlivých funkčních celcích, se kterým je nasazení koz v „lesoparku“ na kopečku v souladu, nejedná se o atrakci, ale o opatření pro zvýšení biodivezrity a omezení zásahů jinou „technikou“ při selekci náletových dřevin jako například zmíněných keřů, které zahradník parku průběžně monitoruje a ošetřuje dle plánu a povolení památkářů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *