«

»

Úno 14

Ohlédnutí za medláneckým adventem 2021

Medlánecký advent začal tradičním rozsvícením vánočního stromu u kruhového objezdu. Kvůli mimořádným opatřením souvisejícím s šířením onemocnění Covid-19 se však nebylo možné sejít ve větším počtu a užít si sváteční atmosféru s doprovodným programem. Přesto se však medlánečtí nezapomněli zapojit do charitativní akce Krabice od bot a obdarovali celkem 1 041 dětí ze sociálně slabých rodin.

Ze stejného důvodu se sice nekonala ani tradiční mikulášská besídka, Mikuláš ale s nadílkou obešel všechny třídy místní základní školy.

Na Štědrý den jsme se konečně měli možnost setkat na nádvoří před Sýpkou. Příležitost ochutnat vánoční čočku a pozdravit sousedy a přátele si nechal ujít málokdo. Skauti jako každý rok rozdávali Betlémské světlo a sváteční atmosféru podpořila lidová hudba. Děti vyráběly hvězdy a zdobily jimi nebe nad Betlémem. Ve veřejné štědrodenní sbírce se vybralo 12 413 Kč na podporu medláneckých dětí ze sociálně slabších rodin. Díky vaší štědrosti se tak budou moci účastnit školních výletů a akcí, které by si jinak jejich rodiče nemohli dovolit.

Jaký tedy byl loňský advent? Předvánoční čas poznamenala zhoršující se epidemická situace a opět se ukázalo, že jsme obzvláť v tento čas ochotni myslet mnohem více na druhé. Nezbývá, než si do příštího roku přát, aby už mohly být svátky jen radostné…

Medláneký advent finančně podpořil Jihomoravský kraj.

 

O autorovi

Michaela Mura

Michaela Mura

Úsek pro kulturu
Statutární město Brno
Městská část Brno-Medlánky
Email: mura@medlanky.brno.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *