«

»

Led 28

Olympijský festival v Brně 4. –⁠ 20. 2. 2022

Olympijský festival už potřetí v Brně! Nabídne 20 sportů a zdarma program pro školy

 

Olympijský festival se uskuteční od 4. do 20. února 2022 v Nové Zbrojovce u vlakové zastávky Brno Židenice. Nabídne téměř dvacet sportů k vyzkoušení a nebude chybět biatlon, curling, snowpark, skokanský můstek, nebo běžkařská dráha.

 

Projekt, který se v Brně poprvé představil v roce 2018 v areálu brněnského výstaviště, vzniká ve spolupráci města Brna, Jihomoravského kraje, Českého olympijského výboru a jeho partnerů. Olympijský festival trvá stejně jako olympiáda 17 dní. Cílem bude představit hlavně dětem různé zimní sporty a nadchnout je pro ně.

 

„Pro základní i střední školy z Jihomoravského kraje připravujeme speciální sportovní program, který bude probíhat každý všední den dopoledne, a to zcela zdarma. Během dne si děti vyzkouší až 5 sportů pod odborným vedením a dozví se více o olympismu,“ upřesňuje předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

 

Ambasadorskou štafetu od Lucie Šafářové, která byla tváří letního Olympijského festivalu, přebírá krasobruslař Tomáš Verner. „Trénuji hlavně děti a vím, jak těžké pro ně bylo vrátit se k pravidelnému sportování. I z toho důvodu vnímám Olympijský festival jako skvělou a důležitou akci, která dokáže přilákat děti i širokou veřejnost,“ říká Tomáš Verner a dodává:“ Do Brna se moc těším nejen na sportování, ale i na společné fandění našim sportovcům.  Už teď připravujeme exhibiční vystoupení a další překvapení pro návštěvníky.“

Aktuální informace najdete na stránkách www.olympijskyfestival.cz, sítích FB a IG @olympijskyfestival.

 

O autorovi

Michaela Mura

Michaela Mura

Úsek pro kulturu
Statutární město Brno
Městská část Brno-Medlánky
Email: mura@medlanky.brno.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *