«

»

Dub 27

Poznejte brněnskou džungli!

City nature challenge 2021

Zveme Vás spolu se ZŠ Hudcova poznávat brněnskou džungli a to od 30.4. do 3.5. 2021!

Je zapotřebí chuť pomáhat a hýbat se, energie potřebná k jednotlivým aktivitám, dále pak chytrý telefon (případně fotoaparát) či pomůcky pro sběr odpadu. Je několik možností, jak se můžete zapojit – 1. splnit úkol „NATURE CHALLENGE“;  2. pomoci s aplikací „EPP – Pomáhej pohybem“ nebo 3. s úklidem přírody.

 

 

City Nature Challenge odstartovala v roce 2016 jako soutěžní projekt mezi americkými městy Los Angels a San Francisco a nyní se jí účastní přes 160 měst po celém světě.

Vezměte chytrý telefon, stáhněte si do něj aplikaci iNaturalist a zaregistrujte se. Pak vyražte ven a objevujte! Foťte rostliny a živočichy kolem sebe, obrázky nahrávejte do aplikace. Že nevíte, co jste zrovna objevili? Nevadí, iNaturalist vás sám navede.  A pokud náhodou nevlastníte chytrý telefon, můžete vzít s sebou třeba fotoaparát, zaznamenat si datum, čas a místo pozorování a fotky nahrát po registraci přes web inaturalist.org. Možná budete překvapeni, co všechno lze najít v parku u školy, u vás na zahradě nebo třeba v centru na náměstí.

Se City nature challenge 2021 Brno můžete zároveň i soutěžit o hodnotné ceny. Pravidla najdete na https://www.brnenskadzungle.cz/soutez/

Školáci z Hudcové pak plní soutěže a úkoly na základě těchto instrukcí, kterými se můžete inspirovat.

Den Země – instrukce

Zapojte se i Vy!

O autorovi

Kateřina Žůrková

Kateřina Žůrková

Místostarostka MČ Brno-Medlánky

Email: zurkova@medlanky.brno.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *