«

»

Úno 15

REZIDENTNÍ PARKOVÁNÍ aneb cizincem ve vlastním městě

PŘIJĎTE VE STŘEDU 21. ÚNORA V 18 HODIN NA SÝPKU, KDE BUDEME PROJEDNÁVAT STANOVISKO MEDLÁNEK K MĚSTEM NAVRHOVANÉ PODOBĚ REZIDENTNÍHO PARKOVÁNÍ.

Návrh stanoviska Medlánek k rezidentnímu parkování

Hned na úvod bych rád zdůraznil, že nezavedeme rezidentní parkování bez toho, abychom si byli jistí, že ho obyvatelé Medlánek opravdu chtějí. Městem představený systém rezidentního parkování, rozuměj omezení parkování jeho zpoplatněním (Návrh ceníku), je snad ten nejhorší možný. Ve svém důsledku totiž znamená, že město může být rozděleno na nekonečný počet jednotlivých zón s různými časy a cenami parkování, kdy ve většině ostatních zón budeme jako Brňáci i po zaplacení karty za 300 až 900 Kč (resp. 3.000 Kč až 9.000 Kč) ročně stejnými návštěvníky jako obyvatelé mimobrněnští. To zásadním způsobem omezí (resp. zdraží) svobodu pohybu automobilem po vlastním městě. A nikdo nám neumí odpovědět na otázku, na základě jakých dat je odůvodněno rozhodnutí, že problém s parkováním ve městě nelze vyřešit mírnější formou (např. umožněním parkování Brňákům s rezidentní kartou kdekoli na území vlastního města s možnou přísnější regulací v nejužším centru). Rezidentní parkování – prezentace BKOM

Nesouhlasíme s tím, aby město přijalo takto zásadní rozhodnutí a následně se obyvatel města prostřednictvím externí agentury ptalo jen na to, zda konkrétně u nich na ulici chtějí parkování zpoplatnit a zda jsou za parkovací kartu ochotni platit dle návrhu ročně 300 nebo 900, resp. 3.000 nebo 9.000 Kč. Máme za to, že je třeba obyvatele města zapojit již do rozhodování o podobě systému samotného. Proto jsme dnes na sněmu starostů iniciovali odmítnutí navrhované podoby rezidentního parkování s tím, že požadujeme z úrovně města projednání s obyvateli jednotlivých městských částí, aby mohla veřejnost promluvit ne až do zavedení systému, ale už do jeho připravované podoby.

Tuto příležitost vám umíme dát alespoň za naši městskou část. Přijďte nám říct svůj názor ve středu 21. února v 18 hod. na Sýpku, kde budeme projednávat stanovisko Medlánek k městem navrhované podobě rezidentního parkování. Váš názor nás zajímá. Další podkladové materiály naleznete zde:

www.brno.cz/rezidentniparkovani/

 

 

 

 

O autorovi

JUDr. Michal Marek

JUDr. Michal Marek

Starosta MČ Brno-Medlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *