«

»

Úno 15

Silnice kolem letiště

Na nejbližším zasedání zastupitelstva ve středu 21. února v 18 hodin na Sýpce bude znovu projednáváno stanovisko Medlánek k silnici v okolí medláneckého letiště – návrh stanoviska ke stažení zde: Stanovisko Medlánek k silnici kolem letiště

Jak jsem již informoval v minulém zpravodaji, i přes ujišťování různých zástupců města je obchvat Kníniček kolem medláneckého letiště stále ve hře. Město Brno totiž požádalo kraj o prověření potřebnosti obchvatu Kníniček „v návaznosti na řešení dálnice D43 a silnice I/43“. Jde o vyústění dlouhodobé snahy různých aktivistů o zabránění realizace komunikace 43 v její historicky plánované trase. A protože tato komunikace z dopravního hlediska potřebná je, hledají různá jiná náhradní a méně účinná řešení. V daném případě na úkor obyvatel Medlánek a Komína. Radnice obou městských částí jsou ve shodě a silnici odmítají. Přesto má být návrh této komunikace v rámci územní studie nadřazené dálniční a silniční sítě na úrovni kraje ve variantách S.2 a S.9.3 dále prověřován.

podkladové materiály naleznete zde:  www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=353139&TypeID=2

Naše městská část s takovým zásahem do okolí letiště nesouhlasí a máme ve shodě s dopravními odborníky za to, že nejúčinnějším obchvatem Kníniček je právě plánovaná komunikace 43 v její historické stopě.

O autorovi

JUDr. Michal Marek

JUDr. Michal Marek

Starosta MČ Brno-Medlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *