Centrum volného času Jabloňka

CENTRUM VOLNÉHO ČASU JABLOŇKA V BRNĚ-MEDLÁNKÁCH

JABLOŇOVÁ 11

Medlánky mají nové centrum volného času! Kolaudace proběhla v lednu 2016, veřejnosti bude centrum k dispozici od druhého pololetí školního roku 2015/2016.

Objekt je určen zejména pro obyvatele Medlánek od dětí až po seniory. Rozvrh zkušebního pololetí najdete na druhé straně tohoto listu. Plné vytížení centra plánujeme od následujícího školního roku, tedy od září 2016.

Centrum bude pro kroužky využívat 2 místnosti, jednu 30 m2 a druhou 49 m2. Uvnitř jsou dvě šatny, místo pro kočárky, technická místnost, sklad a tři WC, včetně jednoho pro vozíčkáře. Pro venkovní aktivity bude veřejnosti k dispozici rovněž velká terasa o velikosti 53 m2 a budoucí zahrada o rozloze 1370 m2.

Vhodné místo pro klubové aktivity chybělo Medlánkám dlouhodobě. Záměr vybudovat samostatné centrum volného času se v hlavách zastupitelů z řad Občanů pro Medlánky zrodil v hluboké minulosti. Otázek, na které jsme ale naráželi, bylo mnoho. Kam centrum umístit, z čeho stavbu financovat, jak by měla vypadat a fungovat…?

Jasnou podobu získala myšlenka v roce 2014. Shodli jsme se na kontejnerové stavbě a našli vhodnou lokalitu pro její umístění. Následovalo zadání projektu a hledání finančních zdrojů.

V roce 2014 nám město Brno poskytlo dotaci z Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Brna ve výši 2.500.000 Kč. V roce 2015 se nám podařilo získat další dotaci z Investičního odboru Magistrátu města Brna ve výši 3.000.000 Kč.

Celkové náklady na projekt včetně vybavení činily 6.600.000 Kč.

Zbylou 1/6 částky, tj. 1.100.000 Kč, kterou nepokryly získané dotace, jsme uhradili z rezervního fondu městské části.

Samotná realizace stavby probíhala během října až listopadu 2015.

Stavbu zhotovovala firma KOMA modular s. r. o., která je kromě ocenění Firma roku 2015 také držitelem bronzové medaile za architekturu za svůj modulární pavilon České republiky na výstavě EXPO 2015.

Věříme, že se obyvatelé Medlánek v novém centru brzy zabydlí.

JUDr. Michal Marek, starosta

Kateřina Žůrková, místostarostka

 

1 ping

  1. Nelinka na sobotním workshopu – DANNHOFEROVO

    […] Centrum volného času Jabloňka […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *