«

»

Zář 01

Slavnostní otevření hřiště Halda 19.9.2018 v 17:00

Z participativního rozpočtu města Brna se díky Vašim hlasům a podpoře podařilo zrealizovat dobrodružné hřiště Halda u  medláneckého rybníka.

Zveme Vás spolu s navrhovatelkou Blankou Teplanovou

na jeho slavnostní otevření 19. 9. 2018 v 17:00. 

Děkujeme navrhovatelce za vložené úsilí, Vám hlasujícím za podporu

a samotnému městu Brnu, že dalo na Vás!

 

 

O autorovi

Kateřina Žůrková

Kateřina Žůrková

Místostarostka MČ Brno-Medlánky

Email: zurkova@medlanky.brno.cz

7 komentářů

Skip to comment form

 1. Jan

  Je to super, na té haldě bude dobrý výhled a starší děti nebudou okupovat vedlejší hřiště a prolézačky pro malé prcky. Jen by mě zajímalo, co na tom stálo dvě mega? Vždyť za to jde postavit dům.

 2. D. D.

  Taky jsem si představovala, že za ty peníze toho na haldě bude víc. Nicméně i tak se těším, že si vnoučata užijí 🙂

 3. IK

  Po pravdě řečeno za částku 2 mil toho moc není, v podstatě se na hřiště vejde pár dětí. Za tyto peníze bych raději podpořil hřiště s umělým povrchem u rybníka, který ale bohužel nebyl městskou části podpořen z důvodu zachování přírodního charakteru okolí rybníka. Což mne přijde úsměvné, když hned vedle je oplocené hřiště s umělým povrchem atd. Navíc je současné hřiště neustále přeplněné dětmi, které si nemají kde jinde zasportovat.
  Co se týká Haldy tak není nejlepší řešení nechat prostor jen zatravněn, tedy pokud bude vůbec zatravněn. Po čase dojde k tomu, že bude prostor okolo bude jen bláto.

 4. RT

  Byla jsem přesvědčena, že hřiště bude sloužit většímu věkovému rozsahu dětí. Takto jak je, jen poslouží starším školkovým dětem. Ale školáci jak starší tak i mladší jsou i nadále odkázáni na hřiště s umělým povrchem. Je to škoda – je jich hodně a hřiště svým využitím nedovoluje, aby jich tam bylo více. Očekávala jsem větší rozsah využití.

 5. Patra Síkorová

  I pro nás je hřiště velkým zklamáním, naše děti (11 a 13 roků) vylezli po 3 minutách s tím, že je to pro „mimina“. Navíc stavba se mi zdá hodně nekvalitně povrchově ošetřena, na spoustu místech trčí holé dřevo a hrozí zadření třísky. Neumím si představit, kolik bude asi stát údržba to natírat. Za 2,5 milionu se raději měl postavit lanový hrad, jako je u Olympie, tam si naše děti dokáží hrát hodiny.

 6. BK

  Pro tento projekt jsem hlasovala a je pro mě zklamáním. Zajímalo by mě využití těch 2 mil. Kč. Děti (8 a 10 let) proběhly během minuty, dvou a jdeme dál 🙁 Asi spíše designová záležitost, než funkční a to nejen z hlediska využití dětmi, ale i z hlediska údržby.

 7. Martin Kusák

  Pro mě tedy frustrující záležitost. Asi jsem měl dost nadhodnocené očekávání, pro projekt jsem hlasoval a hodně se na něj těšil s tím, že to bude primárně pro věk cca 8 – 12 let, toto je opravdu tak 5-6 let, navíc s velmi omezenou kapacitou. Asi jsem naivní, ale čekal jsem něco ve stylu Hřiště Vltavanů v Praze (https://www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/praha/8382-areal-vltavanu-229-lanovy-park-pro-celou-rodinu), což by byla naprostá pecka mít něco podobného v Brně. Ano, na pohled je to hezké, lepší než nic, pár dětí si to užije. Ale za mě promarněná příležitost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *