«

»

Říj 06

SOUTĚŽNÍ VÝZVA: Téma kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury

Brno kandiduje na Evropské hlavní město kultury v roce 2028. Chcete toho být součástí? Přihlaste se do soutěže o návrh tématu kandidatury, které je povinnou součástí přihlášky. Proto se vás ptáme:

– Jaká témata jsou podle vás důležitá pro Brno?
– Čím je Brno výjimečné?
– Co může dát světu?

Pošlete nám svoje nápady a dostanete příležitost je prezentovat na XIII. setkání Brněnského kulturního parlamentu, který se bude konat 3. 11. 2021 v KUMSTu. Zúčastnit se můžete jako jednotlivec nebo v týmu (do 5 osob). Čekají na vás zajímavé ceny, ale i zkušenosti a příležitost stát se součástí prestižní mezinárodní soutěže.

Kdo se může zúčastnit?
Jednotlivci, týmy (do 5 osob), studenti, děti … zkrátka kdokoliv.

Jak postupovat?
Stručný popis a zdůvodnění volby tématu popište na maximálně dvě normostrany (zvolit můžete i jinou formu, například natočit video nebo vytvořit interaktivní prezentaci apod.) v češtině i angličtině, kvůli zahraniční části poroty.

Popište nám především:

1) zdůvodnění, z čeho jste vycházeli;

2) jak by probíhala implementace tématu;

3) které subjekty byste zapojili (příspěvkové organizace města, státní p.o., soukromé firmy, investory, školy…?).

Nejde jen o to, vybrat téma, ale zároveň se zamyslet nad tím, jak by se s ním mohlo pracovat dál, jaké typy programů by se na téma vázaly. Jako příklad tematických zaměření mohou sloužit BidBooky (přihlášky) dalších kandidátských měst (aktuálně třeba slovenská města NitraTrenčín a Žilina, která kandidují v roce 2026).

Ze zaslaných návrhů vybereme 5 nejlepších týmů/jednotlivců, kteří budou mít možnost svůj nápad prezentovat na Brněnském kulturním parlamentu. Desetiminutová prezentace bude v českém jazyce. Pro prezentace a diskusi nad nimi bude vyhrazen celý dopolední program, který bude trvat od 10 do 12 hodin.

Termín přihlášek:
Výstup pošlete nejpozději do 25. 10. 2021 na e-mail kultura@brno.cz.

Výherci se můžou těšit na zajímavé ceny jako jsou vstupenky do divadel, Brnopas, plavba po Brněnské přehradě, vouchery na vstup do vily Tugendhat, na hrad Špilberk a další.

Více informací o soutěži najdete na našem webu → https://kultura.brno.cz/brno-2028/

O autorovi

Michaela Mura

Michaela Mura

Úsek pro kulturu
Statutární město Brno
Městská část Brno-Medlánky
Email: mura@medlanky.brno.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *