«

»

Úno 17

Staňte se součástí medlánecké komunitní zahrady

Komunitní medlánecká zahrada

 

Komunitní zahradu lze popsat jako zahradu, kde v rámci jednoho pozemku je více uživatelů, kdy každý má k dispozici svůj vlastní záhonek, na kterém se realizuje. Jeden jahody, druhý ředkvičky, třetí okrasnou skalku a čtvrtý třeba jen deku pod stromem a napínavou knihu.  Na komunitní zahradě se střídá práce na svém s prací na společném, zahradníci se domlouvají na zvelebování společných částí, společně kompostují, spravují nebo jen pořádají opékání špekáčků pro děti. Na komunitní zahradě vám kromě zeleniny může vyrůst i nové přátelství na celý život. Medlánecká komunitní zahrada se bude nacházet na parcele číslo 928/1.

Výzva všem zahradníkům bez zahrádky!

 

  1. Navrhněte název

Navrhněte název komunitní zahrady, která se bude nacházet v blízkosti trafostanice, Medláneckého kopce, lesní školky Medlánka a bude blízko k letišti, parku a jiným medláneckým dominantám. Vítězný návrh názvu bude odměněn věcnou cenou. Své návrhy zasílejte do konce března 2022.

  1. Hledáme uživatele

V zahradě bude k dispozici až 30 záhonů pro drobné zahradničení, chcete mít jeden pro Vás? Přihlaste se na náš seznam zájemců a to do 25. 3. 2022. Podmínkou pro uživatele je bydliště v Medlánkách.

 

  1. Přijďte na první brigádu

První brigáda v komunitní zahradě se bude konat 26. 3. 2022 od 9:00. Bližší informace o ní najdete na webu www.medlanky.cz a na vývěskách obce před akcí.

 

Přihlásit se nebo dát svůj návrh názvu můžete na e-mail zurkova@medlanky.brno.cz. Dotazy Vám zodpoví místostarostka Kateřina Žůrková na telefonním čísle 602 656 698.

 

 

O autorovi

Kateřina Žůrková

Kateřina Žůrková

Místostarostka MČ Brno-Medlánky

Email: zurkova@medlanky.brno.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *