«

»

Kvě 23

Stromová Kaple věčného pramene v Medlánkách

Pamatujete si, jak jsme hledali využití obecního pozemku v oblasti u Perglu, který leží ladem, ale nelze jej využít na žádné „stavby“ vzhledem k jeho povaze? Našli jsme pro něj skvělé využití, respektive pro jeho část. Vzhledem k tomu, že Medlánky nemají kostel, rozhodli jsme se vysázet na tomto místě stromovou kapli. Skupina naOkraji nám zpracovala úžasný realizační návrh a my Vám hrdě představujeme Kapli věčného pramene:

Kapli bude tvořit 18 buků lesních, které časem zapustí do sebe své koruny a tak vytvoří tělo kaple. Buk lesní se vyznačuje tím, že má světlé dřevo a tedy i v zimě bude kaple bez listí vypadat impozantně. Vnitřek a okolí kaple bude oseto speciálními travními směsmi.

Půdorys kaple ve tvaru kapky, která je protnuta cestou navazující na vycházkovou trasu.

 

Pro tento nápad se nám podařilo nadchnout Odbor životního prostředí a osázení tedy provede Magistrát města Brna na podzim roku 2018.

Vnitřní vybavení kaple pak bude dřevěné či kamenné (oltář a lavice) a chceme ho vybrat přes uměleckou soutěž, proto pokud by Vás nápad zaujal a chtěli byste se ho výtvarně ujmout, ozvěte se nám. Vybavení pak dopořídíme v dalším období, mezitím budou stromy růst.

 

Kaple může sloužit všem a to jako místo spočinutí a rozjímání na procházkách, k venkovním bohoslužbám, k oddávání snoubenců v přírodě nebo třeba pro pořádání koncertů.

Pokud Vás zajímá, jak takové kaple vypadají v reálu, koukněte na stránky tvůrců návrhu: http://www.naokraji.cz/kaple/#, kterým za projekt, který pro Medlánky bezplatně vytvořili děkujeme a uděláme vše pro to, aby realizace proběhla i k jejich spokojenosti.

 

O průběhu realizace Vás budeme průběžně informovat a do konce roku snad budeme moci kapli i „pokřtít“.

 

O autorovi

Kateřina Žůrková

Kateřina Žůrková

Místostarostka MČ Brno-Medlánky

Email: zurkova@medlanky.brno.cz

4 komentáře

Skip to comment form

 1. Pavel

  Super, děkuji. V této době, kdy se vše kácí, bourá a betonuje je sázení stromů super počin.Pavel

 2. Dominik

  Jak to tam bude vypadat?
  Lepší nápad je spravit pramen !

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den, vypadat to bude skvěle. Bohužel při poklesu spodních vod „spravit pramen“ není tak jednoduchá záležitost, jak se Vám může zdát.

 3. Vlastimil

  Je to originální nápad moc se mi libí a držím pri realizaci palce . hlavně aby ty stromy někdo nepoškodil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *