«

»

Bleskově

Usnesení z Rady MČ Brno-Medlánky

Dnes jsme do sekce ke stažení přidali usnesení ze 7. schůze RMČ Brno-Medlánky, která se konala dne 1. 2. 2023.

6 komentářů

Skip to comment form

 1. Kvido

  Dobrý den,

  kde by jsem prosím našel přílohy k tomuto usnesení: 7. schůze RMČ Brno-Medlánky, která se konala dne 1. 2. 2023 ?
  (Přílohy 1, 2, 3…)

  Děkuji

  1. Gita Hübschová
   Gita Hübschová

   Dobrý den,
   rady městské části jsou neveřejné a právě tak podklady k jednání rady jsou neveřejné. Jsou k dispozici pouze zastupitelům městské části, kteří se s nimi seznamují v rámci jednání rady, a dále jsou přístupné i občanům k nahlédnutím popř. výpiskům. Není možné je v žádném případě rozesílat volně a vůbec ne na nezabezpečené mailové adresy a neznámým žadatelům. Jediný způsob, jak se s nimi můžete seznámit, je využít Vašeho práva občana MČ Brno-Medlánky a požádat o nahlédnutí do materiálů rady za přítomnosti starosty či pověřeného pracovníka úřadu. Materiály Vám budou na domluvený termín připravené a po poučení o nakládání s informacemi se s nimi můžete seznámit na půdě úřadu. Hezký den. Gita Hübschová, asistentka starosty

 2. Kvido

  Dobrý den, pani Hübschová,

  1. Usnesení rady jsou veřejné a ty zveřejňujete tady na základě zákona a také v Medláneckém zpravodaji.
  2. Nezveřejnila jste přílohy, na které se odkazují členové RMČ v usnesení. Pokud se jedná o sensitivní informace / osobní údaje (dle GDPR), tak je to pochopitelné.
  3. Nežádal jsem Vás o rozesílání příloh.
  4. Nevím, jak jste přišla na to, že moje emailová adresa je nezabezpečená. Zkoušela jste mě snad poslat email nebo jak jste si to ověřila? Nebo jak jste k tomu dospěla? Tady prosím o odpověď, moc mě to zajímá.

  A teď jenom konkrétně k 7. schůzi RMČ z 1.2.2023 usnesení č.:
  17a/07 Usnesení: RMČ Brno-Medlánky navrhuje ke zvážení možnost nabídnout k odkupu výhradně stávajícím
  uživatelům pozemky v k. u. Medlánky, které jsou uvedené: – v Příloze č. 1 a Příloze č. 2.
  17b/07 Usnesení: RMC Brno-Medlánky navrhuje ke zvážení možnost nabídnout k odkupu výhradně stávajícím
  uživatelům pozemky v k. u. Medlánky, které jsou uvedené: – v Příloze č. 3.

  Mám jenom 2 dotazy:
  – O jaké pozemky ke zvážení se přesně v k.ú. Medlánky jedná? (č.parcel)
  – Jsou pojmem „uživatelé pozemků“ myšlení pachtýři?

  Děkuji

  1. Gita Hübschová
   Gita Hübschová

   Vážený pane „Kvido“,
   předem je zcela irelevantní, zda na mne Váš e-mail dělá nebo nedělá dobrý dojem. Ani neoplývám takovým množstvím času a energie, abych si zjišťovala info o každém pisateli na veřejné síti. Pokud se někdo chce představit, tak to udělá a neskrývá se za e-mail či přezdívku. Rozesílat či poskytovat informace bych si dovolila jen na základě oficiální žádosti a určitě ne přes e-mail, který jste jako jediný poskytl, a který skutečně nemá standartní vzhled. Neznám ani Vaše jméno. Takže stejně neoficiálně jako Vy poskytuji i já Vám tyto informace přes veřejnou platformu.
   Vím, že jste nechtěl nic zasílat a jak jsem jasně vysvětila, ani bych to takto neudělala, jen jsem chtěla být vstřícná a navrhnout Vám způsob, jak se k přílohám dostat, tedy navštívit úřad.
   Jak si můžete znovu pozorně přečíst v mé první odpovědi, nezmiňovala jsem usnesení rady, nýbrž rady jako takové – tedy jednání rady, a ty jsou neveřejné. Přílohy, o kterých hovoříte, nevznikly na objednávku občanů ani z prvotního zájmu městské části. O vyjádření v této věci nás požádal majetkový odbor magistrátu ve věci možného nakládání s tzv. zbytkovým majetkem, který je statutárního města Brna. Vznikl soupis takového majetku a byl poskytnut majetkovému odboru. To je vše. Jak dál a jestli vůbec s ním bude magistrát nakládat, je zcela v jeho kompetenci a na jeho rozhodnutí. Pokud se záležitost dále posune, pak se určitě dostane časem i do stádia, kdy s tímto rozhodnutím města budou seznámeni občané. V této chvíli je to ve fázi návrhu. Navrhuji, aby jste dále v této věci komunikoval s právničkou městské části paní JUDr. Zeizingerovou, která bod pro radní včetně příloh připravovala, popř. s panem starostou, který záležitost s městem projednává. S přáním příjemného dne Gita Hübschová

 3. Kvido

  Dobrý den, paní Hübschová,
  děkuji Vám za vyčerpávajíci odpověď. Chtěl jsem vědět jenom dvě věci:

  – O jaké pozemky ke zvážení se přesně v k.ú. Medlánky jedná? (č.parcel)
  – Jsou pojmem „uživatelé pozemků“ myšlení pachtýři?

  Bohužel, odpověď ani jednu jsem se nedozvěděl. Nemám Vám to vůbec za zlé, pochopil jsem jenom že nechcete odpovědět. Čtu si pravidelně usnesení RMČ, ve kterých je vždy napsané č.parcely a že se jedná o povolení, prěnechání, pacht a pod. V tomto případě mě bylo znění usnesení nejasné protože neobsahovalo žádné čísla parcel. O žádné jiné informace jsem nežádal a o neveřejné nebo tajné už vůbec ne.

  Děkuji za pochopení a nezlobte se.

  1. Gita Hübschová
   Gita Hübschová

   Dobrý den,
   přílohy, o kterých se tu bavíme, mají cca 13 stran, jedná se hustě psaný text v několika tabulkách. Když pominu fakt, že vznikly na vyžádání našeho nadřízeného úřadu a tedy pouze prozatím pro jeho potřebu (jako vlastníka pozemků), pak je zřejmé, že sdělit Vám čísla parcel v rámci této komunikace, je nemožné. Proto jsem Vám navrhla jednu ze dvou možných cest, abyste se mohl s obsahem příloh seznámit. Vyšla jsem Vám tedy v rámci svých pravomocí i možností maximálně vstříc: chtěl jste odpovědi a já Vám dala cestu k jejich dosažení. Za druhé jsem Vám doporučila dvě osoby na medlánecké městské části, které Vám k celé věci mohou říct více, než-li já. I to je způsob, jak byste získal odpovědi na své otázky. Pokud to jen trochu jde a legislativa i podmínky GDPR nám to dovolují, podáváme občanům informace v co nejširší možné míře. Za sebe na to dbám naprosto bez debaty, důkazem toho je to i tato na čtyřikrát vedená komunikace s Vámi. Děkuji za Vaše pochopení a přeji příjemné dny. Gita Hübschová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *