«

»

Bleskově

Uzavírka Hudcovy

Ze strany města Brna jsme byli informováni, že uzavírka ulice Hudcovy byla prodloužena do 20. 12. letošního roku. Důvodem jsou průtahy při štolování způsobené pevnějším podložím, než naznačoval geologický průzkum. Po dokončení prací v tomto roce by měl být povrch vozovky provizorně zapraven, protože z klimatických důvodů už nebude možné položit finální povrch. Od realizačních firem máme přislíbeno, že v mezidobí bude i přes provizorní povrch komunikace průjezdná všem automobilům. Akce by měla být následně dokončena na jaře buď pouhým položením finálního povrchu, nebo komplexními úpravami včetně rozšíření chodníků, přechodu před radnicí a dalších úprav, o které aktuálně bojujeme. V obou případech bude nutné počítat s další uzavírkou komunikace.

11 komentář

Skip to comment form

 1. M.

  Vážený pane starosto, očekávám, že bude realizován kompletně nový povrch od křižovaty s ulicí Matalovou až po kruhový objezd. Současný stav ulice Hudcovy je v daném úseku více než havarijní. Pokud nedojde k pokládce nového povrchu, budu Vás považovat za neschopného.

  1. JUDr. Michal Marek
   JUDr. Michal Marek

   Vážený pane Macouchu, jsem srdečně rád, že mě můžete považovat za schopného. Přeji Vám hezký den. Michal Marek

   1. Vojtěch Dobeš

    Pán si asi špatně přečtl původní příspěvek a kdyby byl tak odvážný, jak je rázný, tak třeba připomínku zveřejní s celým jménem 🙂 Já úřadu děkuji za informace. Uzavírka se nelíbí nikomu, ale je jasné, že je nutná.

 2. Jan Martof

  Dnes opravdu ulice Hudcova otevřena. Díky všem, kteří se o to zasadili. Pokud se na jaře podaří dokončit finální povrh, případně nové chodníky a další úpravy a opravy, tak to určitě ještě nějáký čas vydržíme :-). Hezké Vánoce všem na radnici.

 3. Dusan Schnelly

  Dobry den. Jaro je pryc, blizi se pulka leta. Nejaka nova informace, kdy skonci uzavirka? Dekuji za odpoved a preji pekny den

  1. JUDr. Michal Marek
   JUDr. Michal Marek

   Dobrý den. Plánovaný termín otevření je oficiálně konec září. Dle průběhu prací lze ale předpokládat, že by se ulice otevřela už začátkem září. Tak snad to tak dopadne a konečně se dočkáme.

 4. Tomáš Řezníček

  Dobrý den, existuje racionální důvod proč uzávěrka cca 150 metrů silnice trvá v součtu bezmála rok? Že by staveniště trpělo přílišným duchem bych také neřekl. Existuje někde technická zpráva zdůvodňují toto trvání?
  Děkuji za informaci.
  Tomáš Řezníček

  1. JUDr. Michal Marek
   JUDr. Michal Marek

   Dobrý den, pane Řezníčku. Racionálním důvodem pro dobu trvání uzavírky ulice Hudcovy je značný rozsah prováděných prací, jak je patrno i z pohledu na stavbu samotnou, kde se neprovádí jen kompletní odstranění původních povrchů a obrubníků a instalace nových, ale také výměna kabelů, přeložky vody a pod., a to vše při zachování průjezdu MHD. Jelikož je dodavatel stavby placen za stavbu nikoli za odpracované hodiny, věřím, že nemá žádný důvod stavbu protahovat a raději by měl už hotovo a přesunul své síly na jinou stavbu. Tomu ostatně odpovídá i tempo realizace, když vše směřuje k dřívějšímu zprovoznění než byl plánovaný termín na konci září. Technickou zprávou nedisponuji, ale určitě je k dispozici u investora stavby (Brněnské komunikace) nebo u příslušného stavebního úřadu (Odbor dopravy Magistrátu města Brna). Komplikacím způsobeným uzavírkou samozřejmě rozumím a denně je zažívám spolu s Vámi. Věřím, že už to snad bude brzy za námi. Přeji hezký den.

  2. JT

   nechápu potřebu se tázat. Pokud tady bydlíte, tak přece vidíte, že se tam celou dobu něco průběžně dělalo.

 5. Jiri Dolezal

  Dobry den. A nyni racionalni duvod pro prodluzovani uzavirky na zjevne jiz nekolik tydnu dokoncene stavbe existuje? Jakypak prosim

  1. JUDr. Michal Marek
   JUDr. Michal Marek

   Dobrý den, hygiena vznesla v rámci kolaudačního řízení požadavek na měření hlučnosti. Stavbu tak zatím nelze zkolaudovat a pro její zprůjezdnění a následné měření hluku je třeba povolit tzv. předběžné užívání komunikace, a to má nějaké procesní postupy a lhůty. Nakolik je to racionální důvod, posuďte sám. Původní asfalt se nahradil znovu asfaltem, tak tomu měření hlučnosti já osobně moc nerozumím. Ještě jsem to teď ověřoval na Brněnských komunikacích a pokud se na zítřejší kontrolní prohlídce ještě něco nezmění, měl by odbor dopravy povolit otevření ulice v pátek případně přes víkend.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *