↑ Zpět na Samospráva

Audit familyfriendlycommunity

Všichni občané se mohou zapojit do auditu pro-rodinného klimatu v naší městské části

 

Naší městské části a jejím představitelům záleží na tom, aby se rodiny u nás dobře cítily, aby se jim zde dobře žilo. Zajímají nás občané všech věkových kategorií, zajímají nás potřeby těch, kteří žijí sami, těch, kteří se starají nebo v budoucnosti budou starat o někoho blízkého.

 

Proto se naše obec zapojuje do „auditu familyfriendlycommunity“, jehož cílem je podpořit pro-rodinné klima v naší městské části, klima, které je přátelské rodině, které podpoří budování vztahů v rodinách a mezigenerační dialog. V neposlední řadě máme zájem na intenzivní komunikaci o tomto tématu s Vámi, občany naší městské části, a chceme naslouchat Vašim potřebám.

 

Každý bude mít možnost se zapojit se svými náměty a nápady. Proto chceme oslovit všechny občany od nejmladší po nejstarší generaci. Věříme, že naší nabídky na spolupráci využijete.

 

Jaké jsou výhody auditu?

Nejedná se o auditní proces, jak jej známe z firemního prostředí. Nepůjde o přísné posuzování, nakolik jsou naplňovány normy a kritéria. Hlavním cílem je motivace Vás občanů, abyste měli zájem zasahovat do dění v obci a využili všech existujících možností. Slovo audit vychází z latinského audire, což je slyšet, naslouchat, konzultovat.

 

Co je možné od auditu očekávat?

Dialog, diskuzi, naslouchání ze strany městské části, přípravu opatření, které podpoří pro-rodinné klima, realizaci plánů, které budou prospěšné rodinám.

 

Kde se audit vzal?

Audit je realizován od roku 2006 v Rakousku. Doslovný český překlad používaného anglického názvu je „audit rodině-přátelská-obec“, audit, který pomáhá vytvářet přívětivé prostředí pro rodiny. Licenci k auditu převzal od rakouského vlastníka licence Jihomoravský kraj, který je od roku 2015 národním realizátorem auditu. Hlavní výhodou licence je možnost používat odzkoušené a zavedené know-how.

 

Proč má audit anglický název?

Používat originální anglický název auditu je závazné, protože se jedná o mezinárodní značku. Jsme však přesvědčeni, že se s auditním procesem v naší městské části natolik seznámíte, že budete vnímat především možnosti, které nabízí. A k nim patří i to, že se staneme součástí sítě obcí u nás i v zahraničí, které si váží rodiny jako aktivního činitele své prosperity a rozvoje.

Jak jsme na tom? Obhájili jsme do roku 2024 a to i díky Vám:

 

 

Dohodu o cílech si můžete stáhnout ZDE:  Dohoda o cílech.

 

A jaké cíle jsme si stanovili? A jak jsme na tom s jejich naplňováním?

 

  1. Dopolední klub pro nastávající maminky a maminky s dětmi do 1 roku – PRŮBĚŽNĚ

Nabídku najdete na www.medlanci.cz.

2. Podpora již běžících aktivit, které v městské části Brno-Medlánky jsou, a to jak obecních, tak i aktivit třetích stran – PRŮBĚŽNĚ

Průběžně podporujeme všechny aktivit rozpočtovou politikou, organizací silami úřadu, podporou spolkové činnosti v MČ a pod. 

3. Rozvoj a údržba dětských hřišť – PRŮBĚŽNĚ

4. Aktivní propagace služeb města Brna pro rodiny s kojencem a malými dětmi na úrovni městské části – PRŮBĚŽNĚ

5. Zřízení Family pointu v městské části – HOTOVO

Family point najdete v pobočce Knihovny Jiřího Mahena na Sýpce. Detaily najdete zde: https://medlanky.cz/skoly-a-organizace-obce/organizace-v-medlankach/knihovna-jiriho-mahena-v-medlankach/

6. Kurzy zaměřené na počítačovou a jazykovou gramotnost rodičů využitelnou pro návrat do zaměstnání – PRŮBĚŽNĚ

7. Krátkodobé semináře na téma zdraví dětí – PRŮBĚŽNĚ

8. Přednášky na téma „Jak na pohovor do zaměstnání

9. Vybudování multifunkčního hřiště pro větší děti – HOTOVO

10. Zvýšit informovanost obyvatel o možnostech brněnských sportovišť – PRŮBĚŽNĚ

Město Brno zřídilo stránky http://www.kamzasportemvbrne.cz/ a tyto jsou k nalezení i jako prolink na stránjkách městské části. 

11. Nalézt a zajistit zástupce občanů ve věku 50-60 let – PRŮBĚŽNĚ

Stále hledáme a to i v řadách účastníků Seniorské dvouhodinky, kam senioři mají možnost nově docházet. Zatím podporujeme stávající aktivní seniory a pracujeme na rozšíření řad našich dobrovolníků o další. 

12. Aktivně prosazovat budování domovů pro seniory ve městě Brně – PRŮBĚŽNĚ

13. Pořádání kurzů první pomoci pro všechny věkové kategorie – PRŮBĚŽNĚ

14. Veřejně dostupný internet – HOTOVO

Internet jek dispozici před SC Sýpka a na pobočce Knihovny Jiřího Mahena.

15. Knihovna – HOTOVO

Pobočku Knihovny Jiřího Mahena naleznete v SC Sýpka, na Kytnerové 1a a další detaily najdete na : https://medlanky.cz/skoly-a-organizace-obce/organizace-v-medlankach/knihovna-jiriho-mahena-v-medlankach/

16. Podpora cyklostezek – PRŮBĚŽNĚ

Informace Vám může poskytnout místostarostka Kateřina Žůrková, tel.: 538 706 277, zurkova@medlanky.brno.cz, které se je možno hlásit i jako zájemce o účast v projektu.

Co nám projekt přinesl najdete i v tomto videu: https://youtu.be/ig5dwT5lQmU

 

rpjm-horizontalni-logo-color

logo-audit-ffc

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *