DOPRAVNÍ ÚSEK

Metodické doporučení pro udělení vyhrazeného parkování

Metodické doporučení OD MMB pro udělování souhlasu k vyhrazenému parkování pro osoby se zdravotním postižením Toto metodické doporučení se vztahuje k ustanovení § 25 odst. 6 písm. c) bod 4. zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích v platném znění (dále jen „zákon o pozemních komunikacích“), zvláštní užívání komunikace formou zřizování vyhrazeného parkování pro osoby …

Zobrazit stránku »

Vyhrazené parkovací stání

Vyhrazená parkovací stání pro  osoby s omezenou schopností pohybu nebo orientace   1   Identifikační číslo 2   Kód 078 3   Pojmenování (název) životní situace Vyhrazená parkovací stání pro osoby s omezenou schopností pohybu nebo orientace 4   Základní informace k životní situaci O vyhrazené parkovací stání si může požádat občan s průkazem ZTP/P,ZTP, občan nevidomý …

Zobrazit stránku »

Zvláštní užívání komunikace

AKTUÁLNĚ :  Na veřejně přístupné účelové komunikaci NN 125 spojující ul. Turistickou a Purkyňovou byla dne 16.8.2022 zrealizovaná instalace dopravního značení B 11 „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel“ s dodatkovou  tabulkou E 13 „MIMO VOZIDLA S POVOLENÍM ÚMČ“ dle opatření obecné povahy stanovení místní úpravy  provozu na pozemních komunikacích vydaného Odborem dopravy Magistrátu města Brna. Pro vydání …

Zobrazit stránku »

4 komentáře

Skip to comment form

 1. Roman Horák

  Dobrý den, mám dotaz na řešení stávající dopravní situace u letiště Medlánky – panelová cesta. Spousta lidí ji využívá pro rekreaci během celého týdne.
  Všimli jsme si nového dopravní značení od kas. Policie ČR a od rozcestí ze směru od Bystrce.
  V tomto úseku i přes tento zákaz dále jezdí mot. vozidla bez udělení výjimky od obce. Někteří jezdí agresivně a ohrožují chodce, cyklisty a ještě se diví, že se na cestě pohybujeme.
  Připravuje se nějaká akce ke zlepšení stávající situace?
  Děkuji Horák

  1. R.H.

   Bohuzel je to pravda, me dite bylo ohrozovano a majitel byl tak agresivni, ze jsem mel strach i o sebe. Nastesti se pridali dalsi cyklisti a chodci a ridic ujel po hrubych urazkach.

   Navrhoval bych tam dat zavoru. I kdyz na tu by tam muselo byt vyberove rizeni.

   30,-km/h v Medlankach je to asi rok a vubec se to neresi.

 2. D. D.

  Vůbec je asi problém v dodržování pravidel. Už nějakou dobu platí ve většině Medlánek omezení rychlosti – ale kontroluje to někdo? Samozřejmě ne. Dokonce i kolem školy se většina řidičů prožene padesátkou. Na co jsou pak další a další tabule s nějakými omezeními, když je nikdo nedodržuje.

  Je málo strážníků? Nebo je nevůle k vymáhání? Pak jsou ale jakákoliv omezení zbytečná 🙁

 3. Pavel Krejčí

  Dobrý den,

  trochu mne samotného překvapila cedule zákazu vjezdu a poslušně jsem se vracel. Rád bych se touto cestou zeptal, kde je možné požádat o povolení průjezdu kolem letiště a co je nutné splnit pro udělení tohoto povolení.

  Další dotaz je ohledně důvodu, co vedlo městskou část k tomuto značení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *