ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Likvidace pneumatik

Zobrazit stránku »

Program o poskytnutí dotace na dotované kompostéry

STATUTÁRNÍ MĚSTO BRNO Městská část Brno – Medlánky   Vyhlášení Programu o poskytnutí dotace na dotované kompostéry Statutární město Brno, Dominikánské nám. 1, městská část Brno-Medlánky, Hudcova 7 zveřejňuje v souladu s § 10 c)  zákona 250/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů v platném znění „Program o poskytnutí dotace z rozpočtu MČ Brno – Medlánky“ jehož účelem …

Zobrazit stránku »

Smogová situace ve městě

Aktuální informace o ovzduší ve městě Brně najdete zde: http://ovzdusi.brno.cz.

Zobrazit stránku »

14 komentáře

Skip to comment form

 1. Josef Tesař

  Dobrý den,

  obracím se na Vás s prosbou a žádostí o sekání pozemku. Jedná se o přístup ze Žebětínku, v kopci za posledním plotem ,ke vstupu k zahradám. Postavili jste tam zábradlí a schůdky, ale v poslední době je tam úsek asi 40 m, kde je vysoká tráva, a nedá se projít. Chodí tam pejskaři i rodiče s dětmi kolem zahrad na procházky a k letišti.Tráva je vysoká až skoro po ramena.Před našimi zahradami dále to udržujeme sami, i když myslím že je to dnes pozemek obce. Moc prosím, když chlapci se sekačkami sekají parky v zahradách, zda by onu část nemohli vzít také. Alespoň metrový úsek, kde je prošlapaná cestička, aby se dalo projít.

  Moc děkuji Mgr. Josef Tesař

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Zadala jsem našim údržbářům, aby to posekali v nejbližší možné době.

 2. Josef Tesař

  Vážená paní Žůrková,

  moc děkuji za všechny, kteří tuto pěšinu používají. Díky i chlapcům za posečení trávy.

  Mgr. Josef Tesař

 3. Alice

  Paní Žůrková ten kruháč se ale vůbec nepovedl.Proč musel být odstraněn krásný smrk který nás vítal při vjezdu do Medlánek.S díky Alice S.

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den, dejte mu čas, je tam 1000 rostlina a 3000 cibulovin, bude to krásný střed Medlánek, jen musí dostat trochu času na vytvoření souvislého koberce, štěrk do budoucna nebude vůbec vidět. Smrk bohužel nebylo možné zachovat jak ze sadařských tak z bezpečnostních důvodů, nikdy se tam neměl ani vysadit. Chápeme, že je to velká změna, na kterou bude potřeba si zvyknout, ale uvidíte že na jaře 2017 už to bude krásné a že to je změna pozitivní. Nový smrk plánujeme vysadit před radnicí při rekonstrukci „náměstíčka“ a to v takovém kultivaru, aby do budoucna mohl být stromem vánočním.

 4. Marta Hálová

  Moc děkuji paní místostarostce za podrobné vysvětlení ohledně výsadby kruhového objezdu a ostrůvků na ulici V Újezdech, určitě budeme trpěliví a spokojení.

 5. Ivana Ondrušová

  Dobrý den,
  mohli byste zřídit pítko pro ptáky v zadní části Zámeckého parku? Asi něco pevnějšího (vandalismus), pro ptáky vyvýšeného (i kvůli sekání), příp. i něco pro nelétavce (např. u broukoviště). Klidně bych se ujala doplňování vody a možná i jiní. V posledních horkých létech by to jistě přivítali a byl by to i pěkný pohled pro lidi odpočívající na lavičkách pod kaštany. Mám dvě pítka na zahradě a (nejen) ptáci je rádi a hojně využívají (ti i ke koupání).
  Ivana O.

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den,
   děkujeme za podnět, zamyslíme nad ním a budeme Vás informovat.

 6. O. Semrádová

  Děkujeme vám, že v současné době kácíte vše, co má jehličí a listí. Aspoň zde bude větší průvan, proto tenkrát byly vysazeny. Životní a kulturní prostředí se nám velmi zkvalitnilo. Zaklínadlo v podobě evropských fondů nadělalo více škody než užitku. Již nebudou bydlet pod keři zajíci. Budeme se těšit, že možná za 10 let zde něco „krásného“ vyroste.
  Atraktivnost ovocného sídliště je v háji. To se vám opravdu povedlo.

  1. JUDr. Michal Marek
   JUDr. Michal Marek

   Dobrý den, paní Semrádová. Moc mě mrzí, že jste svoje připomínky nevznesla v době, kdy jsme projekt regenerace zeleně ve Vašem sídlišti projednávali s každou ulicí zvlášť. Připomínky obyvatel jednotlivých ulic jsme z 90 procent zapracovali a v souladu s tím dnes regenerace probíhá. Kácely se pouze stromy, které byly ve špatném zdravotním a pěstebním stavu nebo ohrožovaly bezpečnost, měly nedostatek prostoru pro růst, bránily v růstu jiným stromům nebo byly v ochranných pásmech inženýrských sítí. Některé stromy byly káceny také na žádost samotných obyvatel domů, protože stínily okna, ničily opěrné zídky nebo zasahovaly do fasády domů. Mohli jsme se na to vykašlat a nevzbudili bychom tím Váš hněv, ale chtěli jsme se chovat jako by se každý řádný hospodář staral o svou vlastní zahradu. Pokud bychom vše nechali jak je, byla by zeleň v sídlišti za 10 let přerostlá a mnohem více stromů ve špatném stavu, kácení by potom bylo daleko masivnější a hlavně by nebyly podsazeny nové stromy, které by ty odstraněné za deset let nahradily. Upřimně řečeno měl být aktuálně prováděný zásah proveden mnohem dřív, dnes už se to snažíme jen dohnat. A díky za ty evropské peníze, protože bez nich bychom na tu akci neměli. Rád si s Vámi projdu ovocné sídliště za dva roky a můžeme si říct, jestli to mělo smysl nebo ne. Věřte, že to děláme pro Vás, aby se Vám v Medlánkách dobře bydlelo.
   Přeji hezký den
   Michal Marek

 7. Havránková

  Kousek přírody…
  Dobrý den, včera jsem se byla projít v parčíku u vesničky SOS v sídlišti Medlánky. Je to tam pěkné, malé jezírko hustě zarostlé rákosím. Zahlédla jsem mladé kačeny, asi letošní mláďata.U propusti, která odvádí z jezírka vodu do kanalizace jsem si všimla zjevně velmi rozčilené samičky slípky zelenonohé- název jsem si přečetla na informační tabuli.Za chvíli bylo zřejmé proč se tak hlasitě projevuje.Z propustě, která je zakrytá tlustou mříží se ozývá ptačí pípání. Zřejmě i tak slabý proud vody spláchl ptáčata dolů a jsou tak v pasti. Pokud ti malí ptáci ještě žijí můžete nějak pomoci?Jestli jsou odsouzeni k smrti lze nějakou úpravou zabezpečit vstup do přepadu( pletivem?) tak, aby se podobná situace neopakovala? Obrátila jsem se na městskou policii a teď na Vás. Snad někdo pomůže.
  S pozdravem Havránková

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den,
   děkujeme za informaci. Podíváme se, co se dá dělat.

 8. Kilianová

  Dobrý den, bylo by možné do zpravodaje uvádět, kdy budou prováděny chemické postřiky polí, které jsou v blízkosti domů a bytů, dětských hřišť?? Většina spoluobčanů, kteří takto blízko bydlí by tuto zprávu uvítala, aby se dle toho mohli zařídit.
  (Dnes probíhal chemický postřik a k tomu foukal silně vítr).

  děkuji.
  Kilianová

  1. Kateřina Žůrková
   Kateřina Žůrková

   Dobrý den,
   postřiky se nehlásí nikomu, zemědělec má povinnost vést evidenci o použitých přípravcích, evidence se uchovává po dobu nejméně 7 let.
   Použité přípravky mohou mít od výrobce stanoveno ochranné pásmo.
   Kontrolu provádí Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský a Státní rostlinolékařská správa. Takže se obávám, že nemáme toto jak ošetřit, ale vznesu dotaz na Státní rostlinolékařskou správu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *